Camping Sereď © 2014  | Privacy Policy 

Camping Sereď

Starý most 3091

926 01, Sereď

mail:  info@campingsered.sk

Mob: +421 903 934 506

Zaujímavosti v okolí

Aquapark Galanta - 13 km

 Termál Centrum Galandia v Galante je pre návštevníkov otvorené od roku 2007. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje okolo 28ºC, no pre návštevníkov je zohrievaná geotermálnou vodou až na teplotu 36ºC. Bohužiaľ, nemá žiadne liečivé účinky. Komplex Termál Centrum Galandia sa nachádza za mestom, smerom na komplex Kaskády. Centrum priamo nadväzuje na už existujúce plochy športu a rekreácie mesta Galanta.

Termálne kúpaliská Vincov les - 13 km

 Termálne kúpalisko Vincov les sa nachádza na južnom Slovensku pri štátnej ceste Galanta - Sládkovičovo, približne 55 kilometrov od Bratislavy. V areáli sa nachádza termálny vrt, z ktorého vyteká termálna voda s teplotou 62 stupňov celzia. Mnohí ľudia pripisujú tejto vode liečivé účinky a preto sem chodievajú s cieľom uzdraviť sa.

Vodná nádrž Kráľová - Kaskády - 15 km

 Stredisko vzdelávania a oddychu, Kaskády, sa so svojim hotelovým zariadením nachádza v lone lužných lesov, len pár metrov od ochrannej hrádze vodného diela Kráľová, štvrtého najväčšieho vodného rezervoáru na Slovensku.

Historické mesto Trnava - 15 km

  Trnava, jedno z najvýznamnejších miest Slovenska, leží v centre Trnavskej pahorkatiny, v nadmorskej výške 146 m. Okrem hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy, nachádza sa blízko významných európskych miest Viedeň a Budapešť. Mesto zohráva dôležitú úlohu sekundárneho jadra tzv. stredoeurópskeho regiónu, ktorý je súčasťou európskeho produkčného trojuholníka Paríž – Berlín – Viedeň, tvoriaceho základňu európskeho hospodárstva. Kraj leží v geografickom strede Európy a hraničí s troma štátmi: Českom, Rakúskom a Maďarskom. Nielen vďaka tomu patrí medzi najrozvinutejšie regióny.

Termálne kúpalisko Horné Saliby - 20 km

 Od konca roka 2003 je na termálnom kúpalisku v Horných Salibách v prevádzke nový relaxačný komplex s celoročnou prevádzkou, ktorý bol spolufinancovaný s Európskou úniou v rámci programu SAPARD. Otváracia doba je od 10:00 hod. do 22:00 hod., počas leta 09:00 hod. do 22:00hod. Súčasťou relaxačného komplexu je bazénová hala s oddychovou plochou a minipresso s obsluhou. Bazény sú vybavené atrakciami ako napríklad: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stenové hydromasáže a vzduchové masážne rošty. Na druhom nadpodlaží je vytvorená plocha na oddych rekreantov.

Historické mesto Nitra - 23 km

 Nie je mnoho miest, ktoré by príroda obdarovala takým krásnym prostredím a výhodnou polohou ako Nitru. Hovorí sa, že bola (podobne ako Rím), založená na siedmich pahorkoch - na Zobore, hradnom kopci, Kalvárii, Čermáni, Borine, na Vŕšku a Martinskom vrchu. S jej menom sú spojené počiatky slovenských dejín, mená Pribinu, Svätopluka, sv. Cyrila a sv. Metoda, i zmienka o prvom kresťanskom chráme na našom území a o zavedení prvého slovienskeho písma.

Hrad Červený kameň - 25 km

  Múzeum Červený Kameň sa špecializuje na vývoj bytovej kultúry šľachty a meštiactva na Slovensku. Je otvorené počas celého roku, okrem 24., 25., 26. decembra, 1. januára a pondelkov od 1. októbra do 30. apríla, no jeho aktivity pre návštevníka sa odohrávajú najmä počas sezóny t.j. od 1. mája do 30. septembra

Zámok Smolenice - 30 km

  Umiestnenie Smolenického zámku je na severnej strane obce. Vybudovaný bol na začiatku nášho storočia na ruinách starého hradu. Starý hrad bol vybudovaný v polovici 15. storočia. Jednotliví majitelia ho zväčšovali a prispôsobovali svojim potrebám a vkusu.

Historické mesto Bratislava - 45 km

   Bratislava je mesto bohaté na pamiatky, z ktorých mnohé sa nachádzajú v Starom Meste. Mestská pamiatková rezervácia je jedna z najväčších na Slovensku. Dominantou je štvorvežový Bratislavský hrad, vedľa ktorého sa nachádza budova Národnej rady Slovenskej republiky a neďaleko Dóm svätého Martina. Najvýraznejšou modernou stavbou je Nový most na Dunaji, najväčší zavesený most na svete s jedným pilierom a jednou závesnou rovinou. V roku 2001 bol vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby.

Zámok Bojnice - 90 km

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi.

ZOO Bojnice - 90 km

 ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na vzácne a ohrozené druhy.

Kontakt

Sociálne siete